Oferta » Pomiary certyfikacyjne

 

Pomiary certyfikacyjne

 Firma S-Cabling oferuje Państwu zarówno usługę pomiarów sieci strukturalnych jak i wypożyczanie samych urządzeń pomiarowych. 

Pomiarów dokonujemy w pełni cyfrowym przyrządem firmy FLUKE Networks. Dysponujemy miernikami DTX-1800 (IV klasa dokładności), testującym kable wysokiej jakości do 900 MHz oraz DSP-4100 (III klasa dokładności). Wyniki pomiarów są podstawą do certyfikacji okablowania strukturalnego. Dokonanie pomiarów sieci opartej na technologii CobiNET Top Link upoważnia do uzyskania certyfikatu gwarancyjnego na 25 lat.

Mierniki przeznaczone są do testowania połączeń miedzianych w sieciach komputerowych i wszelkiego typu szybkich systemach transmisyjnych oraz analizowania ruchu sieciowego w systemach 10BASE-T, 100BASE-TX oraz 1000BASE-T. W stosunku do odpowiedników analogowych, DTX-1800 dzięki opcjom HDTDX i HDTDR oferuje pełną analizę błędów występujących w sieci. Ponad to, podstawowy pomiar sieci kategorii 6 (klasa E) trwa ok. 9 sek. Dostępne testy i pomiary to:

 • mapa połączeń 
 • długość segmentu 
 • rezystancja pętli DC 
 • impedancja charakterystyczna 
 • opóźnienie propagacji
 • różnica opóźnień pomiędzy poszczególnymi parami
 • tłumienie
 • tłumienność odbicia (Return Loss) z obu stron
 • NEXT dwukierunkowy, ELFEXT dwukierunkowy
 • Power Sum NEXT dwukierunkowy, Power Sum ELFEXT dwukierunkowy
 • zmiany NEXT-a w funkcji długości segmentu
 • ACR dwukierunkowy
 • Power Sum ACR dwukierunkowy  

Wyniki wyświetlane są w formie graficznej lub tekstowej.

DTX-1800 jest zgodny ze specyfikacjami Cat5/Cat5e/Cat6/6A. Funkcje HDTDX i HDTDR pozwalają na dokładną analizę błędów związanych z Retrurn Loss oraz przesłuchami. Umożliwia dokładne zlokalizowanie miejsca błędu. Miernik wyposażony jest w funkcję komunikacji głosowej Talk Mode, pozwalającą na porozumienie się głosem poprzez mierniki dołączone do dwóch końców testowanego przewodu.

DSP-4000 jest zgodny ze specyfikacjami Cat5/Cat5e/Cat6. Funkcja TDX (Time Domain Crosstalk) pozwala na precyzyjne zlokalizowanie miejsca przesłuchów i określenie jego odległości od miernika. Miernik wyposażony jest w funkcję komunikacji głosowej Talk Mode, pozwalającą na porozumienie się głosem poprzez mierniki dołączone do dwóch końców testowanego przewodu.

 

W sprawach dotyczących wykonania pomiarów prosimy o kontakt:

Artur Piotrowiak

a.piotrowiak@s-cabling.pl

tel. +48 512 986 786            

Zapraszamy do pobierania instrukcji obsługi oraz filmów prezentujących poprawne ustawianie miernika krok po kroku, do pomiaru poszczególnych kategorii okablowania.

Poprawne i niezawodne funkcjonowanie połączonych sieci telekomunikacyjnych i komputerowych wymaga wszechstronnej wiedzy metrologicznej administratora, wspartej współczesnymi narzędziami do wyszukiwania uszkodzeń w sieciach komputerowych, także analizy i diagnozy za pomocą testerów sieciowych, sond i analizatorów.

Sprawdzanie sieci komputerowej:

Sieć komputerowa, traktowana jako zespół węzłów przełączających z dołączonymi do nich centrami obliczeniowymi o heterogenicznym charakterze, jest również złożonym obiektem do testowania. Z jednej strony obejmuje konkretną strukturę fizyczną, połączoną interfejsami o różnorodnych parametrach technicznych, z drugiej strony, pomimo rozproszenia obiektów, stanowi zamkniętą topologię logiczną wraz z oferowanymi usługami, zmiennymi możliwościami przetwarzania i zwykle rozległymi zasobami sieci. Z uwagi na złożoność i różnorodność struktury sieci LAN (pierścienie, podsieci), zmienny zasięg, rozproszenie, różne oprogramowanie i znaczną liczbę producentów sprzętu sieci te stwarzają możliwość powstawania wielorakich błędów, których lokalizacja i diagnozowanie wcale nie są łatwe. W większości sytuacji niepoprawna praca sieci komputerowej nie jest spowodowana fizycznym uszkodzeniem połączeń sieciowych (błędy trwałe), lecz jest wynikiem zakłóceń w kanale transmisyjnym, brakiem synchronizacji lub chwilowym przeciążeniem fragmentu sieci. Stąd zachodzi nieustająca potrzeba ciągłego (lub okresowego) nadzorowania wymaganej jakości sieci przez wykrywanie i diagnozowanie błędów, które w wielu przypadkach mogą być skorygowane programowo przez protokoły wyższych warstw sieci. W coraz częściej spotykanych sieciach komputerowych opartych na rodzinie protokołów TCP/IP - co odpowiada współczesnym koncepcjom sterowania sieciami teleinformatycznymi (intranetu i ekstranetu) - dla uproszczenia sposobów diagnozowania różnorodnych błędów używa się modelu warstwowego sieci ISO/OSI. Dzięki temu występujące uszkodzenia i błędy można już przyporządkować do poszczególnych warstw modelu, upraszczając w ten sposób testowanie, gdyż na każdym poziomie występują inne typy błędów - związane z konkretnymi przyczynami. Sposób testowania lokalnych sieci komputerowych LAN w zasadzie nie podlega standaryzacji, lecz ma zapewnić utrzymanie ciągłości działania sieci z określoną przepływnością (od 4 Mb/s do 100 Mb/s, a nawet do 1 Gb/s w sieciach Ethernetu), nieprzerwany dostęp do zasobów lokalnych, wysoką jakość transmisji (stopa błędu od 10-8 do 10-11) w zależności od wymagań - przy zachowaniu odpowiedniej efektywności (czasu reakcji) oraz bezpieczeństwa sieci (wierność i poufność informacji).

 

Wypożyczanie miernika

FLUKE DSP 4000 INTL

Tester do certyfikacji i weryfikacji okablowania strukturalnego w paśmie do 350MHz.

FLUKE DTX 1800 INTL

Tester do certyfikacji i weryfikacji okablowania strukturalnego w paśmie do 900MHz.

W celu wypożyczenia miernika prosimy o kontakt telefoniczny: 

+48 65 528 71 99

Formularz wypożyczenia miermika

Wniosek o certyfikację sieci

 

 

S-Cabling Sp. z o.o. ul. Kąkolewska 21
64-100 Leszno

e-mail: s-cabling@s-cabling.pl
tel. (65) 528 71 99, fax (65) 528 71 98