rozdzielnica elektryczna

W dobie automatyzacji i nowoczesnej technologii coraz bardziej potrzebujemy rozwiązań, które umożliwią nam sprawne i efektywne korzystanie z dostępnych na rynku multimediów, będąc przy tym niezauważalne dla oka. Jednym z nich są właśnie skrzynki multimedialne. Dlaczego są idealne dla mieszkań? Przekonaj się sam!

Czytaj więcej: Multimedialne skrzynki jako rozwiązanie dla mieszkań

okablowanie strukturalne

Żyjemy w czasach powszechnego dostępu do informacji. W odległej przeszłości tylko nieliczni wybrańcy mieli dostęp do ksiąg przepisywanych ręcznie, w których zawarta była wiedza i doświadczenie minionych pokoleń. Dzisiaj wystarczy mieć laptop, komputer, tablet lub inne urządzenie mobilne, aby móc korzystać z Internetu, który jest porównywalny do stale otwartej księgi, do której permanentnie dopisywane są nowe treści. Internet to dobrodziejstwo współczesnych czasów, ogólnoświatowy zbiór połączonych ze sobą sieci komputerowych, dzięki którym możemy stale wymieniać się informacjami, wiedzą i doświadczeniem z użytkownikami zamieszkujący cały świat.

Czytaj więcej: Zastosowania okablowania strukturalnego

światłowody

Światłowód jest w dzisiejszym świecie powszechnie wykorzystywanym nośnikiem informacji. Pierwszy światłowód powstał w 1977 roku we Włoszech i od tego czasu był coraz częściej stosowany. Jest to niezwykle cienka i przezroczysta zamknięta struktura przypominająca tradycyjny kabel, ale wykonana z włókna szklanego. Grubość pojedynczego światłowodu jest niewiele większa od średnicy ludzkiego włosa. W przeciwieństwie do klasycznych kabli, które przewodzą prąd elektryczny o niskim napięciu, światłowód przewodzi światło. Dzięki wykorzystaniu światłowodów możemy się dzisiaj bezproblemowo łączyć z szybkim Internetem, ponieważ ta nowoczesna technologia przesyłu informacji umożliwia użytkownikom pasywne połączenie. Chodzi o to, że między punktem, do którego jest dostarczany Internet (np. biuro czy dom) a serwerownią operatora, od którego kupujemy usługę Internetu, nie ma żadnych dodatkowych urządzeń. Takie rozwiązanie pozwala uzyskać o wiele lepszą jakość Internetu pozbawioną opóźnień w przesyłaniu danych. 

Czytaj więcej: Porównanie światłowodów jedno i wielomodowych

szafy do serwerowni

Właściwy wybór szafy do serwerowni nie jest łatwym zadaniem . Musimy mieć bowiem świadomość, że od dokonanego wyboru zależą tak ważne kwestie, jak stabilność działania sprzętu serwerowego i bieżące koszty utrzymania wykorzystywanych urządzeń. Dodatkowo trzeba mieć na względzie chłodzenie, bezpieczeństwo, dostępną przestrzeń, łatwość dostępu i perspektywę rozbudowy w przyszłości.

Czytaj więcej: Jak dobrać szafy do serwerowni?

okablowanie

Okablowanie strukturalne to system okablowania telekomunikacyjnego, który wykorzystywany jest do różnych zastosowań. Pozwala na realizację określonej konfiguracji połączeń adekwatnie do konkretnych potrzeb użytkowników. Okablowanie strukturalne musi spełniać wszelkie normy międzynarodowe, a także normę polską PN-EN 50173.

Czytaj więcej: Czy instalowanie okablowania strukturalnego wymaga specjalnych uprawnień?

kable światłowodowe

Okablowanie światłowodowe jest alternatywą dla okablowania miedzianego jako elementu strukturalnego okablowania sieciowego. Dzięki postępowi technologii okablowanie światłowodowe zapewnia bardzo wydajną transmisję przy stosunkowo niskiej cenie. Dzięki temu kable światłowodowe często wykorzystywane są w okablowaniu kampusowym oraz okablowaniu pionowym lub tam, gdzie wymagana jest duża przepustowość przy stosunkowo niskiej ilości okablowania z powodów funkcjonalnych bądź środowiskowych.

Czytaj więcej: Jak zbudowane są kable światłowodowe?