Szafy dystrybucyjne

Szafy dystrybucyjne to nieodłączny element wyposażenia serwerowni, w których montowane są takie urządzenia, jak:

  • modemy,
  • routery,
  • switche,
  • patch cordy,
  • rejestratory CCTV,
  • i wiele innych.

To właśnie w nich umieszczone są miejsca rozdziałów instalacji sieciowych. Szafy dystrybucyjne stanowią też dobrej jakości zabezpieczenie przed dostępem niepowołanych osób do umieszczonego w nich sprzętu.

 

Szafa 19

Szafa 19 jest bardzo dobrym rozwiązaniem wykorzystywanym często przy montażu instalacji teleinformatycznych, elektrycznych oraz alarmowych. Łączy w sobie te zalety, których użytkownicy pożądają najbardziej – jest solidna, niezawodna i stosunkowo niedroga. Dzięki instalacji szafy 19 można zatem zapewnić wykorzystywanym urządzeniom bezpieczeństwo w ekonomiczny sposób.

 

Szafa Rack

Szafy Rack posiadają nienaganną renomę, zdobytą oraz utrzymaną dzięki prezentowanej przez wiele lat wysokiej jakości produktów. Każde zamontowane w nich urządzenie jest odpowiednio przytwierdzone za pomocą zestawów mocujących, które zawierają podkładkę, śruby w różnych rozmiarach oraz kwadratową nakrętkę klatkową. Ze względu na to, że wydajność sprzętu umieszczanego w serwerowni musi być utrzymana na wysokim poziomie, szafy Rack dostosowane są do potrzeby chłodzenia urządzeń. Właśnie dlatego posiadają drzwi perforowane, które umożliwiają odpowiednią wentylację ich wnętrza.

 

Szafa serwerowa

Szafa serwerowa jest jednym z najważniejszych elementów serwerowni. To właśnie jej jakość decyduje o tym, czy przechowywane urządzenia mają odpowiednie warunki do pracy oraz o tym, czy są wystarczająco dobrze zabezpieczone. Planując budowę serwerowni warto więc zainwestować w szafy serwerowe wysokiej jakości. Produkty te są na tyle trwałe, że będą służyć użytkownikom przez wiele lat, a inwestycja szybko zwróci się w postaci mniejszej liczby awarii sprzętu z tytułu przegrzania się bądź na skutek manipulacji przy urządzeniach przez osoby nieupoważnione.

 

Pliki do pobrania

Szafy serwerowe CobiCabling o głębokości 1000mm

Szafy stojące CobiCabling o głębokości 600 i 800mm

Szafy wiszące CobiCabling

Szafy Tecnosteel Progress serwerowe o głębokościach 1000mm i 1200mm

Szafy Tecnosteel Progress o głębokościach 600mm i 800mm

Instrukcja złożenia szafy wiszącej CobiCabling

Szafy wiszące Tecnosteel

Multimedialna skrzynka mieszkaniowa