Okablowanie światłowodowe

Okablowanie światłowodowe to jedna z najszybciej rozwijających się obecnie technologii. Nieustannie rośnie też zapotrzebowanie na nią ze względu na wdrażanie coraz bardziej nowoczesnych rozwiązań informatycznych i elektronicznych w polskich firmach. Światłowody doskonale sprawdzają się w takich przypadkach ze względu na dużą przepustowość i bezpieczeństwo użytkowania.

 

Jak działa kabel światłowodowy?

Kabel światłowodowy pozwala na transmisję fali z zakresu światła widzialnego z wykorzystaniem zjawiska całkowitego jej odbicia. Sam przewód składa się z dwóch warstw – rdzenia kabla światłowodowego, charakteryzującego się dużym współczynnikiem załamania światła oraz otaczającego rdzeń płaszcza światłowodu wykonanego z surowca posiadającego o wiele niższy współczynnik załamania światła.

Pojawiające się na jednym końcu układu światło odbija się więc wielokrotnie na granicy płaszcza i rdzenia, aby wydostać się z instalacji dopiero na drugim jej końcu. Dzięki zjawisku całkowitego wewnętrznego odbicia przesyłanie danych zachodzi właściwie bez strat energii.

Każdy kabel światłowodowy zawiera co najmniej jedno włókno szklane. Stanowi on gwarancję izolacji układu od zakłóceń elektromagnetycznych, które mogłyby przeszkodzić wiązce w dotarciu do celu. Dzięki temu światłowodu można używać bez obaw o obniżenie jego wydajności.

 

Gdzie wykorzystuje się kable światłowodowe?

Kable światłowodowe mają bardzo szeroki wachlarz zastosowań. Tradycyjnie już stosuje się je w branży elektronicznej, telekomunikacyjnej oraz medycznej. Jeżeli uważasz, że światłowody mogłyby pomóc w rozwoju również Twojej firmy – skontaktuj się z naszym przedstawicielem drogą telefoniczną lub e-mailową. Podczas konsultacji uzyskasz odpowiedzi na interesujące Cię pytania.

 

Pliki do pobrania

Kable FO fabrycznie zakończone

F5x-2x00 Uniwersalne kable światłowodowe w powłoce LSOH, Dca

F5x-5x00 Uniwersalne kable światłowodowe w powłoce LSOH, B2ca

Kable krosowe światłowodowe jednomodowe

Kable krosowe światłowodowe wielomodowe

Pigtaile Światłowodowe jednomodowe SM CobiCabling

Pigtaile Światłowodowe wielomodowe MM CobiCabling

Pigtaile Światłowodowe jednomodowe SM

Pigtaile Światłowodowe wielomodowe OM1

Pigtaile Światłowodowe wielomodowe OM2

Pigtaile Światłowodowe wielomodowe OM3

Pigtaile Światłowodowe wielomodowe OM4

Couplery Światłowodowe wielomodowe CobiCabling

Couplery Światłowodowe jednomodowe CobiCabling

Couplery Światłowodowe jednomodowe

Couplery Światłowodowe wielomodowe

F41-xxx1 Panele światłowodowe 19''

F41-xxx0 Panele światłowodowe 19''

Kasety do paneli i boxów światłowodowych

Osłonki spawów światłowodowych

Stelaż i pokrywa stelażu zapasu kabla

Gniazdo naścienne FTTH 2C bez adapterów

Gniazdo naścienne FTTH 4C bez adapterów

Naścienna puszka rozdzielcza 4 x SC simplex (6 włókien)

Naścienny box światłowodowy M

Naścienny box światłowodowy S

Przełącznica DIN mini 2 porty SC duplex

Przełącznica przemysłowa ODF DIN

Przełącznica światłowodowa OKS4

Przełącznica światłowodowa OKS48

Adapter keystone do złącz światłowodowych

Kabel światłowodowy jednomodowy 2J FTTH

Naścienny box światłowodowy D