W dobie automatyzacji i nowoczesnej technologii coraz bardziej potrzebujemy rozwiązań, które umożliwią nam sprawne i efektywne korzystanie z dostępnych na rynku multimediów, będąc przy tym niezauważalne dla oka. Jednym z nich są właśnie skrzynki multimedialne. Dlaczego są idealne dla mieszkań? Przekonaj się sam!

Czym jest skrzynka multimedialna?

Skrzynka multimedialna to rozdzielnica przeznaczona do wykonywania instalacji wnętrzowych i zabudowy aparatury niskonapięciowej do rozdziału energii. Jest estetyczną formą zabezpieczenia i kontroli obwodów oraz urządzeń sterujących, dzięki nim ustrzeżemy się przed niepożądaną ingerencją osób trzecich. Produkty te znajdują zastosowanie w budownictwie mieszkaniowym i oświatowym oraz domach i biurowcach. Idea skrzynki polega na uporządkowaniu wielu różnych systemów okablowania i umieszczenie ich w jednym miejscu, z którego abonent według swoich potrzeb rozprowadzi łącza do poszczególnych urządzeń.

Rozdzielnia ta jest centrum dla instalacji telewizji naziemnej bądź satelitarnej; sieci telefonicznej; LAN lub światłowodowej. Jest to przede wszystkim maksymalne uproszenie i zintegrowanie wszystkich instalacji teletechnicznych w jednym miejscu, zgodnie z rozporządzeniem Ministra Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej z 06.11.2012 odnośnie do telekomunikacyjnych skrzynek mieszkaniowych.

Obudowy te dostępne są na rynku w wersjach podtynkowych i natynkowych, dzięki czemu perfekcyjnie wpasują się w wystrój naszych wnętrz.

Z czego składa się rozdzielnia multimedialna?

W skład jej konstrukcji wchodzi:

  • korpus z tworzywa sztucznego;

  • stalowe drzwi i ramka;

  • perforowana płyta montażowa;

  • uniwersalne gniazda keystone, gniazdo 230 V;

  • wersja COMBO: brak gniazda oraz panelu keystone;

  • możliwość łączenia z RPT, tworząc zestaw elektryczno-multimedialny;

  • stopień ochrony IP 31;

  • II klasa ochronności.

Jeśli szukają Państwo idealnego okablowania do rozdzielni multimedialnej, to zapraszamy do kontaktu! W naszej ofercie znajdą Państwo, również inne produkty związane z technologiami sieciowymi!